20 באוקטובר 2010

נצרת

יש לנו ארץ יפה ופינות חמד רבות והפעם טיילנו בנצרת במסגרת הכנס השנתי של האגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה . הכנס עצמו היה מעניין אך החלק המהנה יותר היה זה שנערך במהלך השבת - טיול רגלי בנצרת העתיקה ,בכנסיות ובסמטאות השוק.
מבט על העיר מכיוון המלון (golden crown)


התחלנו את הטיול בכנסייה הסיליזיאנית - מבנה מפואר על הגבעות המערביות של העיר ובולטת למרחקים. בתוכו ויטראז'ים וחיתוכי עץ מרהיבים. 
מהכנסייה התחלנו לרדת במדרגות תלולות בסמטאות העיר העתיקה,מדרגות העוברות בצילם של עצי תאנה גדולים .
מדרגות אלו הביאו אותנו אל  מנזה קריסטי או בשמו הנוסף מערת הסלע . זוהי כנסייה עתיקה שאיננה פעילה כיום ועל פי המסורת נמצא בה שולחן האבן שעליו ערך ישו את הסעודה האחרונה. 


המשכו של המסלול אל הבית המצוייר הנמצא באחת מסמטאות העיר. בעבר נהגו התושבים העמידים של העיר לפאר את בתיהם בציורי קיר/תקרה מרהיבים . 
המסלול ממשיך אל המסגד הלבן - מסגד השוכן בלב ליבו של השוק והוא המסגד העתיק ביותר בעיר אולם בו לא צילמתי ....
זהו, הגענו אל השוק - השוק מחולק לרחובות על פי הדברים הנמכרים בו - רחוב הכלות, רחוב הקצבים ,הנעליים וכו' . אווירה ססגונית וכלל לא תיירותית . כמובן שבקצה השוק קנינו זיתים דפוקים מדהימים ובקלאוות וכנפה לעידוד הנשמה אחרי טיול רגלי של ארבע שעות. סיומו של המסלול היה בכנסיית הבשורה - שוכנת במרכזה של נצרת ובה על פי המסורת הנוצרית עמד ביתה של הבתולה ובו היא קיבלה את הבשורה שהרתה . 


תם המסלול - יש עוד פינות חמד רבות בעיר אשר טרם ביקרנו בהם אז נשאיר אותם לכנס בשנה הבאה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה