27 באוקטובר 2012

ארצות הברית חלק 2

(זהו ניסיון לשחזור הרשומה לאחר שתפוז העלים לי את הרשומה המקורית)
על חלקו הראשון של הטיול אתם יכולים לקרוא כאן 
הגיע הרגע לעזוב את לאס וגאס ולטוס לניו יורק. הטיסה חוויתית למדי .....רכשנו אפשרות לגלישה חופשית במחשב במהלך הטיסה וזו בהחלט חוויה - לטוס ולצ'וטט עם ההורים/חברים ,לגלוש באתרים ולהתעדכן ....באוויר. 
נחתנו והגענו למלון חביב למדי  The Hotel @ Times squere בעל מיקום מצויין וכלל ארוחת בוקר. מצאנו אותו בדיל נהדר שכל הסובבים אותנו השתאו ....
התארגנות קלה ויציאה לטיימס סקוור - האזור השתנה מאז שהיינו בו לפני מספר שנים - אזור המדרחוב הורחב משמעותית והרבה יותר נעים להסתובב בו (עם כל מליוני העוברים ושבים).
כמובן שביקרנו בו עוד עשרות פעמים ביום ובלילה 
תיירים....אז יצאנו לשוט במעבורת ל-  Staten Island שם תיכננו יום קניות סקראפרי . השיט במעבורת הינו חינם ויוצא מהקצה הדרומי של מנהטן , ליד Buttery Park. 
כמובן שבדרך ראינו את פסל החירות ומראה שהזכיר לנו ימים עברו 

הנה הגענו לגן עדן סקראפי - מייקלס, גואן ....רוצים הוכחה? 
אכזבה קלה נרשמה כשנכנסנו למייקלס ו....החנות נראתה כמו אחרי סופת טורנדו . המדפים כמעט כולם ריקים ויצאתי עם כמות מועטה בלבד (:P רק שתזכרו ...כמה קניתי בווגאס....).
יום שלם חרשנו, עברנו מחנות לחנות ושטפנו את העיניים ואת הכסף מהארנק. 
חזרנו לעיר לביקור באתר ההנצחה ל- 9/11 . הכניסה לאתר היא ללא תשלום אך יש צורך בהזמנת מקום מראש. אנחנו הזמנו דרך אתר האינטרנט, הדפסנו את הכרטיסים בבית וכך לא היינו צריכים לעבור (ולעמוד בתור) במשרד המכירות אלא להגיע ישירות לאתר. 
מכאן המשכנו לאיזור הצ'יינה טאון, שהפעם לא הרשימה אותי כלל ואחרי סבוב מהיר נטשנו.....
אתר נוסף שבו בילינו היה טיילת ה- High Line בצ'לסי - על קו הרכבת המוגבה הקימו טיילת אשר משקיפה בצידה האחד על נהר ההדסון ומצידה האחר על רחובות העיר. טיול שלו ורגוע אשר מתחיל בשוק הישן (Chelsea Market) אשר שינה את פניו והפך למתחם קולינרי ששווה לבקר בו . ישנן נקודות עלייה המפוזרות לאורך המסלול, חלק גם עם מעלית. 
באחד מימי הביקור בעיר היתה לנו חוויה - מצעד לרגל יום הסקוטי הבינלאומי Tartan Day - סקוטים מכל רחבי העולם הגיעו לעיר וצעדו במיטב מחלצותיהם . 
החברה בארץ שלחו אותנו לממלכה הקסומה ....Dylan's candy bar שלוש קומות של ממתקים שפתחה ביתו של מעצב האופנה רלף לורן 
וכמובן שביקרנו ב- Rockeffeller center עם משטח ההחלקה שלידו ובתי הקפה את ניו יורק חרשנו ברגל ובדרך ראינו את יופי גינותיה של העיר העמוסה הזו 
ובערבו של כל יום טיילנו שלובי זרועות במרחבי ה- Central Park אי של שקט ושפיות בעיבורה של עיר 
ובשיטוטינו ברחובות מצאנו על אחת המדרכות גם נקודת ציון מרגשת (ואל תשאלו היכן זה.....:P)
וקניות אתם שואלים? 
פרט לחנויות בעיר עצמה נסענו לאאוטלט שנקרא Gersey Gardens - אוטובוס ישיר יוצא מה- Port authority ומוביל עד הקניון. מומלץ להגיע בשעות הבוקר. 
זהו, תם הטיול הפעם עם הבטחה - We will be back 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה