21 בדצמבר 2013

חגיגות היובל חלק ראשון - הונג קונג

חנוכה השנה הינו בעל משמעות מיוחדת עבורי ....הנה, הגעתי לחגיגות היובל. אני? יובל? מה פתאום....לאן רץ הזמן? 
הזוגי היקר שלי החליט לרפד לי החלפת הקידומת בטיול חלומי שהשכיח את ה"טראומה" . זו היתה הפתעה חלקית, תשאלו מה הפשר? התבקשתי לבקש חופש מהעבודה אך היעדים נשארו בסוד כמעט עד הרגע האחרון. 
כאשר נודעו לי היעדים חיוך ענק נמתח על פני ....אז קדימה, ארזו מזוודות ובואו איתי לטיול מדהים. היעד הראשון ....הונג קונג, בואו ונצא לדרך...
ארזנו חפצינו ואחרי טיסה ארוכה הגענו להונג קונג. המלון, מלון EATON , מלון שהסתבר בדיעבד כי הוא מלון אקולוגי ידוע, הממוקם במקום טוב באמצע. 
הונג קונג מדהימה בנוף האורבני שלה, בשילוב המדהים בין מזרח ומערב, בשילוב הירוק בתוך כל גושי הבטון הענקיים. תחושת ה- WOW שלי היתה גדולה בהרבה מזו שחוויתי כאשר הגעתי בפעם הראשונה לניו יורק.
אחד המראות המיוחדים נשקף משדרת הכוכבים (Avenue of Stars) והטיילת המדהימה - זה המקום לתצפית על המופע האורקולי "Symphony of Lights" המוצג כל ערב בשמונה וכולל תצוגה מרהיבה של אורות, קרני לייזר ופירוטכניקה מגגותיהם של גורדי השחקים משני צידיו של Victoria Harbour.
על מנת לראות את נופי הונג קונג המרהיבים עלינו לקומה ה- 55 במרכז הפיננסי הבינ"ל . הכניסה והעלייה למגדל חופשיים אך יש צורך להצטייד בדרכון או בצילום שלו. 


בשיטוטים ברחובות האי נפגשים באדריכלות מעניינת ביותר .מערכת המעברים בין כבישים הרחבים הינה מקורה(בתמונה השמאלית התחתונה). 


אחד המקומות לנוח בהם מהמולת היום ושאון נכרך הוא פארק הונג קונג, התחום על ידי גורדי השחקים. בפארק אגם קטן, מזרקות, מוזיאון לכלי הגשת תה וציפורים מדהימות. 
פגשנו גם קבוצה העוסקת בתרגילי טאי צ'י....(תמונה ימנית עליונה). 


נקודת תצפית נוספת על העיר היא Victoria Peak - זהו הרובע היוקרתי של העיר שאליו מגיעים בחשמלית 


באי לנטאו Lantau נמצא פסל הבודהה הגדול ביותר בעולם שאינו נמצא תחת קורת גג. אחת הדרכים המרהיבות להגיע אליו היא ברכבל Ngong Ping Skyrail. ההמלצה שלי היא לקחת את הקרון הקריסטלי, השקוף ....חוויה שאין כמותה. הדרך מרהיבה וכמו שאתם רואים הרהבתי עוז וישבתי על רצפת הקרון השקוף. העלייה לפסל ארוכה אך שווה כל מדרגה ומדרגה. 


מפסל הבודהה לקחנו אוטובוס אל הכפר Tai O. זהו כפר דייגים קטן, מסורתי שתושביו גרים על המים.


תושבי הכפר מייבשים כל דבר שניתן 


נסיעה נוספת היא לרובע סטנלי Stanley הנמצא בחופו הדרומי של האי . הנסיעה באוטובוס רצוי את הקו המאסף על מנת לראות את הנופים בדרך. 
חופיו המדהימים כמו גם השוק הססגוני שבו מהווים משיכה לתיירים רבים. 


קפצנו למקאו - אי המכונה לאס ווגאס הסיני .....ההגעה לאי היא באמצעות מעבורת, יש צורך בדרכון . אכן, המלונות באי הם העתק של המלונות בווגאס. אחרי סיבוב במלונות שמנו פעמינו אל מגדל מקאו והתצפית ממנו, העיר העתיקה (תראו את רצפת כיכר העיר העתיקה). 


מקום נוסף לרגיעה הם הגנים הסיניים המרהיבים וקצת מקדשים כדי שלא תגידו שלא היינו ....


ויש עוד המון ....אתרים, שווקים (שוק הנשים, שוק האלקטרוניקה, שוק הלילה ), דיסנילנד והאושן פארק .....
אבל אנחנו....אנחנו בדרך ליעד הבא ....סינגפור (ועליה ברשומה הבאה). 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה